Mimo, że system operacyjny Windows 7 już niedługo nie będzie wspierany. Pokazujemy instrukcję jak przeprowadzić instalację systemu operacyjnego dla osób, które jeszcze długo będą pracować z tym systemem.

Rozpoczęcie Ładowania instalatora plików z nośnika danych.
Po załadowaniu danych instalacyjnych wychodzi okno do wyboru języka, formatu godziny i wyboru metody wprowadzania danych (wybór klawiatury). Wybieramy dane i klikamy przycisk DALEJ…
Po wybraniu danych językowych i kliknięciu dalej pokazuje nam się okno z informację o rozpoczęci instalacji lub naprawie komputera(systemu). Klikamy Zainstaluj teraz.
Po kliknięciu zainstaluj teraz instalator rozpoczyna pracę.
Rozpoczynam instalacje systemu operacyjnego Windows 7 w pierwszej kolejności musimy zaakceptować postanowienia licencyjne, które musimy odhaczyć i kliknąć dalej…
Po akceptacji licencyjnych i kliknięciu dalej wychodzi nam informacja o Uaktualnieniu systemu lub wybraniu Nowej instalacji – Niestandardowe. Klikamy na Niestandardowe w przypadku naszej nowej instalacji.
Pokazuje nam sie okno z dyskami twardymi, które jeżeli jest nowy dysk możemy podzielić na partycje i wybrać na której chcemy zainstalować system. Klikamy dalej.
Rozpoczyna się proces całej instalacji systemu(Kopiowanie plików i ich rozpakowywanie na dysku twardym).
Po rozpakowaniu plików wyjdzie komunikat o uruchomieniu komputera ponownie.
Po ukazaniu się okna komputer sam zostanie uruchomiony po 10 sekundach lub możemy kliknąć Uruchom ponownie. W tym momencie możemy wyjąć urządzenie z którego był instalowany system CD, pendrive.
My nie wyjęliśmy urządzenia przez co wykonało się botowanie urządzenia i musieliśmy poczekać kilka sekund aż się system uruchomi.
Rozpoczyna się uruchamianie systemu operacyjnego, który jeszcze doinstalowuje składniki systemowe.
Wychodzi kolejny komunikat instalatora w celu aktualizacji ustawień rejestru.
Instalator uruchamia usługi .
Instalator po wykonaniu czynność uruchomienia usług automatycznie uruchomi komputer ponownie.
Rozpoczyna się uruchamianie systemu operacyjnego.
Instalator przygotowuje składniki systemowe do pierwszego uruchomienia.
Instalator sprawdza wydajność karty graficznej.
Instalator zakończył procesy i rozpoczyna się ustawienie konta użytkownika administratorskiego. Wypełnianym rubrykę nazwa użytkownika i klikamy dalej.
Ukazuje nam się okno do wpisania hasła i podpowiedzi dla administratora konta. Po wpisaniu hasła i podpowiedzi klikamy dalej.
Kolejne okno w którym musimy wpisać legalny klucz licencyjny systemu operacyjnego windows 7. Po wpisaniu klucza klikamy dalej.
Kolejne okienko w którym pokazuje nam się ustawienia odnośnie aktualizacji. Zalecamy używać ustawień zalecanych w systemie windows.
Ustawiamy strefę czasową, datę i godzinę i klikamy dalej.
Wybieramy ustawienia dla lokalizacji sieciowej, która będzie działać na naszym komputerze. Wybieramy tą jeżeli jest to dom Sieć domową.
Rozpoczyna się wprowadzanie danych i finalizowanie instalacji.
System przygotowuje składniki pulpitu dla użytkownika.
Rozpoczęcie działania systemu operacyjnego Windows 7, na którym użytkownik będzie pracował.